Markéta Hejkalová

Markéta Hejkalová je ženou mnoha talentů. Je výborná spisovatelka a taktéž skvělá překladatelka, vydává knížky a mimo jiné také spoluzaložila jeden z největších knižních veletrhů v česku, který se koná v Havlíčkově Brodě (kde paní Hejkalová také žije) a který každý rok navštíví přes 16 000 návštěvníků.

IMG_20200116_120058

A tak nešlo očekávat nic jiného, než zajímavé autorské čtení a toho se nám taky dostalo přímo měrou vrchovatou. Nejdříve nám paní Hejkalová četla ze své nejnovější knihy Měj mě rád/a, přičemž poodhalila, jak právě onu knihu tvořila a zároveň nám řekla, že už teď má rozepsaných několik dalších knih.

Velkou částí života Markéty Hejkalové je překlad, hlavně z finštiny a překlad byl jednou z hlavních náplní i naší dopolední besedy. Tedy překlad, jeho úskalí nebo rozdíly s vlastním psaním. To vše zvládla autorka vysvětlit v poutavém vyprávění, ve kterém se dostala i na osobní rovinu a odhalila, proč je pro ní právě finština tak zásadní a čím si jí získala země tisíce jezer.

IMG_20200116_120053

Pro naší knihovnu byla návštěva paní Hejkalové středobod třetího ročníku Spisovatelů do knihoven a další autoři budou mít co dělat, aby nastavenou kvalitu udrželi nebo dokonce překonali. Věřím ale, že se jim to povede a uchvátí nás stejně jako osobní, vřelý a inteligentní projev Markéty Hejkalové.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: