Zářijový výběr dětských knih

  1.  Konec nudným básničkám ze školy!

Nok a Knedlíček

Básně o baštění od česko-polského autora Bogdana Trojaka jsou opravdu velmi veselou záležitostí.  Kniha je plná barevných ilustrací od Lenky Křikavové, které vás (i paní učitelku ve škole)přimějí se pousmát. Básně jsou většinou krátké, jednoduché a úderné. Jsem si jistá, že se při četbě vy i vaše děti královsky pobavíte. Jak to bylo s lilkem v tílku? Co dělá párek v páře? A jak se mají bratři Knedlo, Vepřo a Zelo? To a mnohem víc, vám kniha Nok a Knedlíček ráda prozradí!

  1. Začínáme číst…

Malované čtení aneb poznáváme svět s Josefem Ladou

 

Na všechny začínající čtenáře u nás v knihovně čeká zcela nové malované čtení. Kniha obsahuje několik krátkých a poučných příběhů, které můžete číst společně s vašimi dětmi, ale i básničky, písničky a hádanky. Velká písmena a jednoduché, ale krásné ilustrace Josefa Lady přímo vyzývají k tomu, aby po ní rády sáhli rodiče i děti. Začít číst touto hravou formou je snadné a i pro předškoláky, kteří vám rádi pomohou s luštěním obrázků je to skvělá zábava.

  1. Jak na správný rozvoj řeči?

Rozhýbej svůj jazýček

 

Marcela Kotová vytvořila velmi pěknou, hravě-odbornou knihu, která obsahuje čtrnáct tematických bloků. Každý z těchto bloků zahrnuje jazykovou rozcvičku, cvičení na rozhýbání těla, písničku i s notami, básničku a spoustu dalších činností. Autorka v úvodu upozorňuje na zhoršující se výslovnost dětí, se kterou se ale dá velmi dobře a zábavně pracovat. Pokud i vy se svým dítkem pilujete správnou výslovnost nebo vás toto téma zkrátka a dobře zajímá, tuto publikaci vřele doporučuji. Její provedení je opravdu pro každého, i když jste v oblasti logopedie úplný laik.

  1. Svět pohádek

Já nejsem tvoje maminka

 

Mladá, francouzsky píšící spisovatelka, výtvarnice a ilustrátorka Marianne Dubuc se podílela na mnoha oceňovaných knihách různých žánrů a pro všechny věkové skupiny. Sama je autorkou pěti dětských knih a na jednu z nich se společně podíváme blíž. Já nejsem tvoje maminka v čele s veverčákem Ottou, který nalezne před svým domem v podivné zelené kouli jedno malé stvoření a rozhodne se o něj postarat, je citlivým vyprávěním o tom, co skutečně znamená být rodičem. Kniha je velmi pěkně ilustrovaná a neobsahuje příliš mnoho textu, přesto je její poselství opravdu důležité a s dětmi ji přečtete jedním dechem. Pokud máte rádi napínavé příběhy s dobrým koncem, veverčák Otta v knihovně čeká právě na vás, stejně jako další knihy této nadané autorky.

  1. Příběh neobyčejného přátelství

Nerozluční přátelé

 

Autor Nerozlučných přátel Przemyslaw Wechterowitz je polský spisovatel, který má za sebou mnoho úspěšných a oceňovaných knih. Mezi nimi například knihu Obejmi mě, prosím, která je opravdu nádherně zpracovaným vyprávěním o důležitosti přátelství. Příběh nerozluční přátelé se nese v podobném duchu. Silný příběh s nádhernými ilustracemi Emilie Dziubakové vás naprosto okouzlí na první pohled. V tichém koutku jednoho údolí žijí dvě rodiny. V kořenech stařičkého dubu mají svou noru králíci a vysoko v koruně stromů hnízdí sovy. V obou rodinách se právě narodilo mláďátko – králíček a sovička. Ačkoli žijí tak blízko sebe, nikdy se nepotkají. Jenže rodiče jim o tom druhém tolik vyprávějí, až se oba zatouží poznat. Jak tento příběh dopadne se dozvíte i u nás v knihovně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: