After Life

Kdo by nemiloval seriály, kde je hlavní hrdina cynismem a alkoholem nasáklý svéráz, který se nebojí vmést pravdu do očí úplně každému, všechno je mu jedno a budoucnost je slovo pro něj úplně zbytečné. Do této role se snad nikdo nehodí lépe než britský komik a herec Ricky Gervais.

Ricky je muž mnoha rolí a tváří. Je mimo jiné výborným komikem, hercem, scénáristou, režisérem nebo například moderátorem. Jeho humor je specifický, často nevybíravý a ofenzivní. Pohybuje se na hraně a velmi často se vědomě a rád dostává až za ní. Jeho britská povaha z něho přímo září a rozhodně nesedí každému. Tak či tak je to ale jeden z nejzajímavějších a nejnadanějších komediálních autorů současnosti.

A právě on vytvořil krátký komediální seriál After Life, minisérii o muži, který ztratil všechno a život mu přijde zbytečný nebo si to alespoň myslí. Seriál má pouze šest dílů, což je přesně tolik, kolik mít má. Žádný díl není navíc, žádný vás nebude nudit, naopak má každý své téma a posune děj dál.

After Life není prvoplánovou komedií, není ani čistou komedií, nese poměrně hluboké poselství a má v sobě silné drama. Servíruje ho ale nenásilně a jemně, s lehkostí. Na scéně malého města se tak odehrává velké divadlo, větší než by se z prvních minut mohlo zdát. K tomu je potřeba jen pár herců a skvělý, byť velmi prostý příběh. Příběh, který si nedává za víl vás jen pobavit, ale i dojmout. Nezřídka kdy mi humor přišel, až na druhém místě, přesto je jím každá dramatická scéna prokládaná. Je necitlivý, drsný, urážlivý, často vulgární a skvěle pasuje k náladě celého příběhu i k hlavnímu hrdinovi samotnému.

After Life se určitě nestane kultovní záležitostí a nejspíš ani neudělá obří díru do světa. Další generace si o něm taky vyprávět nebudou, ale pokud mu dáte šanci, tak vás pravděpodobně nezklame, zvlášť pokud budete mít tu správnou náladu. Jedná se o jedinečné dílo, které ve vás bude rezonovat. Dojme vás, stejně jako rozesměje, donutí vás se zamyslet a to moc komedií nedokáže. Právě to z něj dělá něco víc, něco výjimečného.

Příští rok se seriál dočká pokračování v podobě druhé série. Můžeme jen doufat, že se kvalita nesníží, byla by to totiž obří škoda.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: