Dobrý proti severáku

Kdybych měl spočítat, kolik knih o lásce jsem za život přečetl, pravděpodobně by mi stačily prsty jedné ruky. To znamená, že když už nějakou takovou knihu přečtu, musí být něčím speciální, a to Dobrý proti severáku je a nejen názvem, který mě stále udivuje.

Ve skrze se jedná o obyčejnou romantickou literaturu. Dvě hlavní postavy, muž a žena, se seznamují, poznávají a zamilují. Má to ale háček, znají se pouze virtuálně. Dopisují si pouze pomocí e-mailů a přesně tak se čte i kniha, vše co vidíte, jsou e-mailové zprávy, žádné další komentáře, žádné myšlenky postav, pouze prostý text. Díky tomu je příběh neuvěřitelně návykový, chcete si přečíst další e-mail a ještě odpověď na něj a tak dál a dál, až se dostanete na konec knihy a vlastně ani nevíte jak.

Knížka je navíc poměrně dobře napsaná, až na menší zdlouhavé výjimky, se čte jedna radost. Postavy jsou pěkně vykreslené, odhalujete je postupně a stejně máte po pár stech stranách pocit, že je znáte pomalu celý život.

Nemá smysl si vyzrazovat cokoli z příběhu. Jedno z největších kouzel je právě odhalování toho, co dál se v knize stane a kam se naši dva hrdinové dostanou. Bohužel to je dost možná taky jedna z největších slabin. Přece jen se jedná o milostnou literaturu a tak nejsou jednotlivé zvraty zase tak překvapivé a trochu znalejší čtenář si spoustu věcí domyslí a předpoví. I tak je ale celkem zábava odhalovat životy jednotlivých aktérů a dostávat se k nim o něco blíž.

Tradičně netradiční příběh o lásce zaujme zpracováním i hlavními hrdiny, kteří v knize vystupují, zároveň vás pobaví a dost možná i dojme. Pravděpodobně vás kniha nepřekvapí, ale zabaví natolik, že ji přečtete jedním dechem.

A jen jako doplnění – První díl se stal velmi oblíbeným a získal si spoustu fanoušků, kteří si od autora vyprosili pokračování, o tom ale až někdy příště.

Knihu si můžete půjčit i v naší knihovně: https://tritius.knihovnachodov.cz/detail/124153?search=9f508263-76eb-45c6-b1e1-c02c8aeebc9f&si=3

1 komentář: „Dobrý proti severáku

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: