Spider-Man: Daleko od domova

Peter se vydává na cestu po Evropě s celou svojí třídou, u toho stihne zničit pár památek a zachránit několik nevinných životů. A jak jste prožili prázdniny vy?

Asi každý byl zvědavý, jak dokáže Marvel (v tomhle případě možná spíš Sony, které práva vlastní) pokračovat ve svém filmovém universu po veleúspěšném Endgame. Poslední film byl velkolepou rozlučkou s jednou érou a nový Spider-man je začátkem další. Další éry, nutno podotknout ne tak úplně nové, protože všechno jede v těch samých, dobře zajetých kolejích, které známe z ostatních komiksových filmů americké společnosti už více jak deset let.

Naprosto upřímně, nový Spider-man nepřináší nic nového, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Všechno, co ve filmu je, funguje až neuvěřitelně dobře a plyne to v bezvadném tempu. Akční scény, které jsou po vzoru všech předchozích filmů svižné a s parádní choreografií, což je hlavně u ohebného a rychlého Spider-mana zásadní, dobře doplňuje humor, klasicky velmi jednoduchý a situační. Zároveň musím ale doplnit, že už jsem se tak dlouho nezasmál ani u normálních komedií a dost možná se jedná o nejvtipnější komiksovku, která spatřila světlo světa.

Naprosto obdivuhodná je pak diverzita míst, na které se dostaneme. Právě cestování a neustálé změny prostředí jsou pro mě na filmu asi to nejzajímavější a nejzábavnější, konečně jsme se posunuli od vymyšlených světů a amerických velkoměst blíž k nám, do Evropy a dokonce i do stověžaté Prahy, to vytváří v kombinaci s rychlou akcí svěží dojem a i nám známá místa vypadají svým způsobem exoticky a neokoukaně.

Pokud se vám Marvelovky líbí, neváhejte, nového Spider-mana si téměř jistě zamilujete. Pokud ne, tak vás nejspíš ani nový pavouček nenadchne, přesto je to pro mě suverénně nejlepší Spider-man a dost možná i nejlepší film od Marvelu vůbec. A jen tak mimochodem je to taky první Spidey, který v kinech vydělal více jak 1 miliardu dolarů.

PS: Vážně doufám, že se k nám brzy americká produkce vrátí a zase zničí kus Prahy nebo Benátek, je to mnohem více osvěžující než vidět pořád zničený New York.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: