Pozvánka na nový ročník Spisovatelů

Nechceme strašit všechny školáky, studenty a rodiče, ale vážně, prázdniny pomalu končí. Ovšem to také znamená, že nový školní rok je za dveřmi a s ním už třetí ročník projektu Spisovatelé do knihoven, na který vás srdečně zveme!

Předchozí dva ročníky sklidily velký úspěch nejen mezi návštěvníky knihovny, ale i mezi samotnými autory a díky tomu se můžeme těšit na třetí desítku významných a mnoha cenami ověnčených českých autorů.

ve čtvrtek 12. září se můžeme těšit na prvního autora, kterým je mladý básník a překladatel Jan Škrob, který se už před třicítkou dostal do antologie Nejlepší české básně 2015 a na kontě má kromě jiných i vítězství Drážďanské ceny lyriky. Pokud je vám jeho jméno povědomé, pak to znamená, že posloucháte Rádio Wave, kde je moderátorem a komentátorem.

Středa 10. října bude ve znamení zkušeného publicisty a novináře Aleše Palána, který nás navštíví netradičně ve večerních hodinách. Jistě si vybavujete jeho počiny z poslední doby, jako je úžasný průvodce nepopulární brněnskou čtvrtí Brnox (Magnesia Litera) nebo fascinující náhled do duší šumavských samotářů Raději zešílet v divočině (Kniha roku v anketě LN). Věříme, že si nenecháte ujít příležitost získat do knih autorovo věnování a možnost zeptat se na vše, co vás zajímá!

Ve středu 13. listopadu přivítáme dalšího autora, kterým je devětašedesátiletý Michal Ajvaz. Překladatel a spisovatel považovaný za představitele magického realismu a držitel mnoha ocenění za literaturu. To je autor z překrásnou imaginací a smyslem pro fantazii, od nějž můžete znát od nás z knihovny například romány Zlatý věk, Lucemburská zahrada, Cesta na jih nebo Druhé město.

11. prosinec otevře usměvavý Radek Malý, kterého můžete znát pro jeho tvorbu pro děti (rodiče a děti si určitě vybaví jeho Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky nebo Kam až smí smích) a spoluautorství učebnic českého jazyka a literatury pro žáky prvního stupně ZŠ. Ale to není všechno! Radek totiž nepíše jen pro děti, ale také překládá, vydal už šest básnických sbírek a mimo to je vysokoškolským pedagogem a nakladatelem. Přes svůj mladý věk stihl získat už dvě Magnesie Litery a cenu Iiřího Ortena. Klobouk dolů!

16. ledna se pak můžete těšit na Markétu Hejkalovou, kterou můžete mimo jiné znát jako překladatelku finských autorů, především Mika Waltariho.

V podvečer 13. února se setkáme s Kateřinou Rudčenkovou, jejíž básně byly přeloženy už do dvaceti jazyků a je také významnou a oceňovanou dramatičkou, jejíž hry jste mohli vidět například v Divadle Ungelt.

12. března navštíví naši knihovnu Ondřej Hložek, který píše nejen básně, ale je literárním kritikem a také zejména na Ostravsku pořádá kulturní akce zaměřené na literaturu.

Velmi zajímavou návštěvu budeme mít v knihovně také v dubnu 16., kdy dorazí autorka Pavla Horáková. Překládá z angličtiny (Vonnegut..) a srbštiny (Janowitz..) a za loňský rok si vysloužila Magnesii Literu za román Teorie podivnosti!

14. května přijede osobitý Pavel Kolmačka, jehož dílo můžeme zařadit tak trochu k jemnému, spirituálnímu Reynkovi. Studoval na ČVUT i na FF, což je vskutku zajímavá kombinace, která nejspíš dodává autorovi dodnes mnoho inspirace. Posoudit to můžete sami. Stačí si půjčit jeho román Stopy za obzor.

Poslední z desítky autorů bude mladý Jonáš Zbořil, který nás navštíví 11. června. Jonáš je nejen talentovaným básníkem a redaktorem literárních rubrik v rozhlase nebo měsíčníků o literatuře, ale také muzikantem. Působí v kapelách Sundays on Clarendon Road a ve Steakhouse Orchestra!

Uvedené termíny se mohou v případě nečekaných událostí měnit, proto doporučujeme sledovat plakáty v knihovně nebo sociální sítě knihovny (zejména události na facebooku). 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: