Creed 2

“Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život. Ale nejde o to jak inkasuješ, jde to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš. Kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví Tě. Jenom tak se vítězí!”

Citát, který naprosto přesně vystihuje celou sérii filmů, kde není hlavním hrdinou nikdo jiný, než nezlomný boxer Rocky Balboa. A Creed jako by byl jen jeho dalším pokračováním. V hlavní roli Adonise Creeda se představí Michael B. Jordan (Black Panther), kterého známe už z prvního dílu. Své role se chopil velmi dobře, ale přes veškerou snahu o emocionální vydírání (Moje snoubenka je těhotná, ale já se stejně klidně nechám zabít v ringu.) se naše pozornost ubírá úplně jiným směrem.

Je to už 42 let, co Sylvestr Stallone natočil první díl Rockyho a z nejlepšího boxera na světě je nyní velmi tvrdý a nekompromisní trenér. Třeba poznamenat, že Stallonemu, který je stále ve skvělé kondici, je právě 72 let a je tedy o dva roky starší, než Mickey, který Rockyho v jeho začátcích trénoval a kterého jsme tehdy vnímali jako starce. Každý, kdo zná Rockyho příběh, musí být bezpodmínečně zasažen hlavní zápletkou. Všichni si pamatujeme na legendární zápas Apollo Creeda s Ivanem Dragem, který skončil Apollovou smrtí a jedno oko nezůstalo suché, když jeho smrt Rocky pomstil a Draga porazil. Nyní se Drago vrací zpátky i se svým synem Viktorem, aby získal zpátky svou hrdost.

O napětí při zápasech opravdu není nouze, hlavně díky skvěle natočeným záběrům. Každou ránu, která ve filmu padne, skoro cítíte na vlastní kůži, takže budete docela určitě kroutit obličej bolestí společně s hlavním hrdinou. Celý film provází moderní hudba, která bohužel někdy kazí dojem z filmu nám, kteří jsme si přišli do kina spíš zavzpomínat. Každý díl Rockyho ale zkrátka věrně pracuje s dobou ve které je natočen a i s věkem hlavního hrdiny a u Creeda tomu není jinak. Dostane se vám tady velká porce tréninků na úplně nové úrovni, zápasů, kde budete lapat po dechu a hlavně motivačních proslovů, bez kterých si tento film asi nikdo nedovede představit. Je až neuvěřitelné, kolik prostoru tady dostávají právě rozhovory hlavních hrdinů, překonávajících nějaké ty životní trable. Nakonec to ale není ani Adonis Creed, ani stárnoucí Rocky, kterých Vám bude nejvíce líto. Režisérský majstrštyk tohoto filmu je, že vás v určité chvíli pravděpodobně svede z jasně dané cesty a nebudete si jistí, komu vlastně přejete vítězství. Viktor, syn Ivana Draga má totiž život mnohem trpčí, než Adonis.

Na čí stranu se postavíte? A kdo je tady vlastně hlavním hrdinou? Rozhodnutí je na vás.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: