Miloš Urban v knihovně!

Spisovatel, překladatel, redaktor a rodák z Chodova, to vše je Miloš Urban, který u nás bude už zítra v 17:00 hodin v rámci skvělého projektu Spisovatelé do knihoven.

I přesto, že první knihu Poslední tečka za rukopisy, napsal teprve v jednatřiceti letech, dočkala se už třetího vydání a to rozhodně stojí za pochvalu.

Rádi bychom ale upozornili i na to, že autor, který nás navštíví není žádný kmet a přesto je mezi čtenáři i odbornou veřejností znám mnoha významnými a oceňovanými díly. V Argu mu vyšly už téměř dvě desítky knih! Stačí, když zmíním jen Lord Mord, který je mimochodem přeložen do angličtiny, Stín katedrály si mohou čtenáři přečíst například ve Španělsku nebo Holandsku nebo Přišla z moře, která je už dnes velmi známým noir románem. Kromě knih je autorem i divadelních her Trochu lásky a Nože a růže.

Některé knihy jste možná nečetli, ale určitě znáte jejich zpracování z televizní obrazovky nebo od letošního jara i z filmového plátna. Myslím tím Santiniho jazyk, který velmi dobře pro televizi adaptoval režisér Jiří Strach a v mnohých probudil zájem o tajemno a Urbanovy romány. A v dubnu měl v našich kinech premiéru Hastrman, kterého režisér Ondřej Havelka oblékl do kůže vynikajícího herce Karla Dobrého.

Právě za román Hastrman získal v roce 2002 Miloš Urban prestižní cenu Magnesia Litera za prózu.

Takže se těšíme na viděnou ve čtvrtek v pět večer!

5901e5da5825ce6d0ed4_170801-214156_dbr

Foto http://filmhastrman.cz/

 

Reklamy

1 komentář: „Miloš Urban v knihovně!

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: